YAHUDİ İşgalcilerin SİLAH Edinmesi 3 Kat Arttı

Siyonist Haaretz gazetesi, 1948’de işgal edilen topraklardaki yerleşimcilerin silahlanma eğiliminde artış olduğunu, bu artışın İsrail Güvenlik güçlerine güvensizlikten ve Filistin Direnişinin gerçekleştirdiği operasyonlarla mücadelede başarısız olmalarından kaynaklandığını yazdı.

Bu yüzden içinde bulunduğumuz yılda İsraillilerin silahlanma talebi geçtiğimiz yıla oranla üç kat arttı.

Bu haberde, geçtiğimiz ağustos ayına kadar yaklaşık olarak 3000 yerleşimcinin silahlanma taleplerini bildirdiği ve şimdiye kadar 900 kişinin talebinin kabul edildiği bilgisine yer verildi.

İsrail İç Güvenlik Bakanlığı bu taleplerin ve taleplere karşı olumlu cevap oranlarının artacağını öngörüyor.

Siyonist güvenlik kuruluşunun yayınladığı rapora göre, silahlanmış yerleşimcilerin sayısı 140 bine ulaştı. Bu; ordu, polis ve istihbarat gibi silah taşıma hakkına sahip olan güvenlik mekanizmasının dışında kalan silahlanmış sivil halkın sayısı.

Haaretz gazetesi şöyle devam etti: İsrail İç Güvenlik Bakanlığı silahlanan yerleşimci sayısını 500 bine kadar arttırmak için çalışma başlattı.

Silah ruhsatı alabilmenin şartları; 21 yaşını doldurmak, sağlık durumunun tam anlamıyla iyi olması ve özellikle de sınır bölgelerinde ikamet ediyor olmak.

Siyonist Rejim İç Güvenlik Bakanı Gilad Ardan, silah ruhsatı alabilmeyi kolaylaştıracak genelgeyi bu bakanlığın bürolarına ve polise gönderdi.

Siyonist İsrail Devletinin bu adımı, Filistinlilerin Kudüs ve Batı Şeria’daki bireysel operasyonlarının artış göstermesinin ardından atıldı.