Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / YAHUDİ İşgalciler Yine OKULA Saldırı Düzenledi!

YAHUDİ İşgalciler Yine OKULA Saldırı Düzenledi!

Batı Yaka’da terör estirmeye devam eden Yahudi yerleşimciler öğle saatlerinde Beytlahim’in güneyinde Filistinlilere ait bir okula saldırdı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, onlarca Yahudi yerleşimci işgal güçleri himayesinde Tegu’ beldesindeki El-Hansa Ortaokulu önünde yürüyüş düzenledi.

Tegu’ beldesinde ana caddede toplanan Yahudi yerleşimcilerin işgal rejimi bayraklarıyla gösteri yaptıkları, araçları durdurup trafiği aksattıkları kaydedildi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin okula baskın düzenleyerek öğrencileri ve öğretmenleri darp etme girişiminde bulunduğunu fakat gençlerin ve velilerin yerleşimcilere karşı çıkarak baskına engel olduğunu söyledi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.