Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / YAHUDİ İşgalciler MEYVELİ Zeytin Ağaçlarını Kesti

YAHUDİ İşgalciler MEYVELİ Zeytin Ağaçlarını Kesti

Yahudi yerleşimciler El-Halil kentinin güneyindeki Yatta kentinin Et-Tevani bölgesinde Filistinlilere ait meyveli zeytin ağaçlarını kesti.

Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Komitesi Yatta Koordinatörü Ratib El-Cubur, Yahudi yerleşimcilerin 15 zeytin ağacını kestiğini ve ağaçların en az 25 yaşında olduklarını söyledi.

El-Cubur, Yahudi yerleşimcilerin daha önce de aynı bölgede zeytin ağaçlarını kestiği ve ağaçların Emced Rab’i, Ali Rab’i ve Süleyman Rab’i’ye ait olduğunu ifade etti.

GÖZAT  YAHUDİ Yerleşimciler YAŞLI Adama Saldırdı

Filistinli aktivist, her yıl olduğu gibi zeytin hasadı mevsimi yaklaşırken Yahudi yerleşimcilerin zeytin ağaçlarına yönelik saldırılarının artabileceği uyarısında bulundu.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.