YAHUDİ İşgalciler YAŞLI Kadın ve Oğluna Saldırdı + VİDEO

Yerel kaynaklar, bölgede yaşayan bir grup Yahudi yerleşimcinin “Ga’gur” ailesinden bir kadına ve oğluna saldırdıklarını, evlerinin yakınlarında kadını ve oğlunu darp ettiklerini bildirdi.

İşgal güçleri Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil kentinde Filistinlilere ait evlere ve iş yerlerine baskın düzenledi ve arama yaptı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Nidal Abdülcevad En-Netişe isimli Filistinlinin Eş-Şeyh Mahallesi’ndeki evine baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin El-Halil’in güneyindeki Yatta beldesinde de Kayid İbrahim Mehamira isimli Filistinliye ait ahırlar ile bir dükkanda arama yaptığı belirtildi.

İşgal güçlerinin dün ayrıca Yatta-Zif Kavşağı’nda geçici kontrol noktası oluşturarak araçları aradığı ve kimlik kontrolü yaptığı kaydedildi.

Bu arada, dün akşam saatlerinde El-Halil’in Tel Er-Remide bölgesinde Filistinli bir kadının ve oğlunun Yahudi yerleşimcilerin saldırısına maruz kalarak yaralandığı ifade edildi.

El-Halil kent merkezinde ve İbrahim El-Halil Camii karşısında yer alan Tel Er-Remide bölgesinde yaşayan Filistinlilerin sık sık Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldıkları açıklandı.