YAHUDİ İşgalciler FİLİSTİNLİLERİN Araçlarına Saldırdı

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Kedumim Yahudi Yerleşkesi sakini yerleşimciler, yerleşke girişi yakınlarında toplanarak Filistinlilere ait araçları taşladı ve Araplar aleyhine sloganlar attı.

Yahudi yerleşimcilerin attığı taşlar sebebiyle bazı araçlarda maddi hasar meydana geldiği ve bazı araçların da yolunu değiştirmek zorunda kaldığı ifade edildi.

Batı Yaka ve Kudüs’te kurulu 423 Yahudi yerleşkesi ve mahallesi bulunuyor. Söz konusu yerleşkeler Batı Yaka’nın yüzde 46’sını oluşturuyor.

Yahudi yerleşkelerinde yaklaşık 700 bin Yahudi yerleşimci yaşıyor. İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.