Yahudi İşgalciler, Bir Filistinliyi Darp Edip Yaraladı

El-Halil’in doğusundaki Sair beldesi yakınındaki Asfer Yahudi yerleşkesinden bir fanatik Yahudi, El-Kanub bölgesinde Filistinli bir genci yaraladı.

Tıbbi ve yerel kaynaklardan yapılan açıklamalarda, 32 yaşındaki Filistinli Suphi Muhammed Abdulfettah Şelade’nin bir Yahudi yerleşimci tarafından darp edildiği, vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar oluştuğu belirtildi.

Filistin Kızılayı sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan ilk yardımın ardından yaralı, tedavi edilmek üzere El-Halil Devlet Hastanesine götürüldü.

Filistin Dışişleri Bakanlığı yaptığı bir açıklamada, İsrail rejimi ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarındaki tırmanışın ve Filistin halkına yönelik işlediği suçların tehlikeli boyutlara ulaştığını belirterek, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ni (BMGK) sorumluluğunu üstlenmeye ve saldırılarını durdurması için İsrail’e baskı oluşturacak önlemler almaya çağırdı.

İsrail’in 1967’de işgal ettiği Batı Şeria’da 250’den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim merkezi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 600 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria’da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.