Home / Siyonist İsrail / YAHUDİ Düşünürden İSRAİL ve Netanyahu’ya SERT Sözler

YAHUDİ Düşünürden İSRAİL ve Netanyahu’ya SERT Sözler

ABD’de yaşayan Yahudi profesör Norman Finkelstein, Siyonist Netanyahu ve Yahudi işgalciler aleyhine açıklamalar yaptı.

Prof. Dr. Finkelstein, “Binyamin Netanyahu, zararlı, ırkçı ve Yahudi üstünlükçüsüdür. Bu zararlı, ırkçı ve Yahudi üstünlükçü özellikleri de tamamen İsrail halkını temsil ediyor.” diye konuştu.

Yahudi İşgalci Halk Da Aynı Zihniyette

Finkelstein konuşmasının devamında şunları belirtti: “Netanyahu’yu tekrar tekrar seçmelerinin nedeni, onda kendilerini görmeleridir. Onun zihniyetine oy veriyorlar. Zihniyet diyorum, değer demiyorum. Çünkü, Netanyahu’nun bir değere sahip olduğunu düşünmüyorlar. Onun Arapları ve Müslümanları küçük görmesini seviyorlar.”

Trump ve Netanyahu Birbirine Benziyor

Finkelstein, “İkisi de duvarları seviyor. Trump Meksikalıları dışarda bırakmak için güney sınırımızda bir duvar inşa etmek isterken, Netanyahu da Arapları dışarda bırakmak için duvar örüyor. İkisi de siyahlardan nefret ediyor.” dedi. 

Netanyahu Da Zenci Halklardan Nefret Ediyor

Norman Finkelstein, Natenyahu’nun hayatının büyük bir bölümünü ABD’de geçirdiğini ve yaşadığı bölgelerde siyahilerden nefret ettiğini anlatarak, “Bu değer değil, bir zihniyettir. Buna farklı isimler verilebilir, bazıları buna Nazi zihniyeti diyor başkaları faşist zihniyet diyor, daha başkaları da beyaz ırkçı zihniyeti diyor.” dedi.