Siyonist BEDEL ÖDETME Çetesinden Sivillere Saldırı

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin Nablus vilayetinde Halk Cephesi liderlerinden Hüsam Muhsin Er-Rizze’yi evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Nablus’ta ayrıca Yahudilerce kutsal kabul edilen Yusuf’un Kabri bölgesine baskın düzenlediği ve yanında restorasyon çalışmaları için gerekli aletler getirdiği ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerden bir grubun Nablus’un güneyindeki Doğu El-Leben beldesine baskın düzenlediği, Filistinlilere ait 30’dan fazla aracın lastiklerini patlattığı, duvarlara ırkçı sloganlar yazdığı bildirildi.

Sloganlarla birlikte duvarlara fanatik Siyonist “Bedel Ödetme” çetesinin imzasını atan Yahudi yerleşimcilerin ayrıca bir caminin de kapısını söktüğü kaydedildi.

Cenin’in doğusundaki Burgin beldesinde de işgal güçleri Halid Ali Kablavi’yi gözaltına alırken, baskın sırasında beldede çatışma çıktığı, işgal güçlerinin attığı göz yaşartıcı bombalardan çıkan gazdan çok sayıda kişinin etkilendiği belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin dün gece ayrıca Cenin’in güneyindeki Seyletu’z-Zahr beldesi yakınlarında pusu kurarak Muhammed Za’rur isimli Filistinlinin otomobiline saldırdığı ve aracın camlarını kırdığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin Kalkiliya’da da bu sabah erken saatlerde Azun beldesine baskın düzenleyerek Filistinli iki genci gözaltına aldığı ifade edildi.