YAHUDİ Çeteler FİLİSTİN’de Araçlara Saldırdı

Yahudi yerleşimciler Nablus kentinin güneyindeki bölgelerde bir dizi saldırı gerçekleştirdi ve arbede çıkardı.

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcilerden oluşan grupların Nablus’un güneyindeki Havara kontrol noktası yakınlarında toplandıklarını, işgal askerlerinin gözü önünde Filistinlilere ait araçları taşladıklarını ve otomobil lastikleriyle yolu trafiğe kapattıklarını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin saldırısı üzerine işgal güçlerinin kontrol noktasını trafiğe kapattığı ve yolda uzun araç kuyruklarının oluştuğu ifade edildi.

Yahudi yerleşimcilerden oluşan grupların Havara beldesindeki Yitzhar Kavşağı’nda ve Nablus-Kalkiliya yolu üzerinde toplandıkları ve Filistinlilerin araçlarını taşladıkları kaydedildi.

Yahudi yerleşimcilerin saldırıları nedeniyle Surra-Cit Kavşağı ile Yitzhar Kavşağı’nın trafiğe kapatıldığı belirtildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.