Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / YAHUDİ Bayramı Nedeniyle CAMİ Kapatılıyor

YAHUDİ Bayramı Nedeniyle CAMİ Kapatılıyor

İşgal yönetimi, El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii'ni Yahudi bayramı münasebetiyle 24 saat süreyle kapatacağını açıkladı.

İbrahim El-Halil Camii Müdürü Hıfzı Ebu İsnine, caminin Yahudi bayramı bahanesiyle bu akşam saat 22:00’den itibaren kapatılacağını ve yarın aynı vakte kadar kapalı kalacağını söyledi.

Ebu İsnine, İbrahim El-Halil Camii’nin Yahudi bayram günlerinde kapatılması kararının 1994’teki katliamın ardından Shamgar Komisyonu’nun tavsiyesi üzerine alındığını hatırlattı.

Katliamın ardından oluşturulan komisyonun kurbanı cezalandırdığını ve Müslümanlar aleyhinde haksız tavsiyelerde bulunduğunu belirten Ebu İsnine, Yahudi bayram günleri bahanesiyle İbrahim El-Halil Camii’nde ezan okunmasına ve Müslümanların bulunmasına izin verilmediğini kaydetti.

25 Şubat 1994’te sabah namazında İbrahim El-Halil Camii’ne giren Barush Goldstein isimli fanatik Yahudi 67 Müslümanı şehit etti ve cemaatten 300’e yakın kişiyi de yaraladı.

Katliamın ardından işgal yönetimi İbrahim El-Halil Camii’ni Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölerken, Yahudi bayram günlerinde de camiyi tamamen Müslümanlara kapatmaya başladı.