Venezuela’dan Filistin-Gazze’ye Yardım Kararı

Filistin Devlet Başkanı Abbas ile telefonda görüşen Venezuela Devlet Başkanı Maduro, “Gazze Şeridi’ne insani yardım gönderme kararı aldık” dedi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, İsrail’in Gazze’ye yönelik devam eden saldırılarına ilişkin Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü.

Abbas ile çekilen fotoğrafını X sosyal medya hesabından paylaşan Maduro, İsrail’in Gazze’de devam eden saldırılarını kınadı.

Maduro, “İsrail’in sivil halka karşı gelişigüzel saldırıları nedeniyle Gazze’de binlerce ölüm ve korkunç bir durumla karşı karşıyayız.

Uluslararası hukukun saygı sınırı aşılmış ve uluslararası anlaşmalar ihlal edilmiştir. Abbas bana olayların gelişimini ayrıntılı şekilde anlattı.

Birleşmiş Milletler kararlarına uyulması ve aynı zamanda uluslararası yasallığın yeniden tesis edilmesi hususunda hem fikiriz.” ifadelerini kullandı.

Venezuela’nın Filistin davasına olan bağlılığını vurgulayan Maduro, bu hedeflere ulaşılması için Filistin yönetiminin “koşulsuz” desteklendiğini belirtti.