VAHDET, Filistin İçin Tek YOL!

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Salah El-Berdevil, “Yüzyılın Anlaşması” projesine karşı faaliyetleri çatısı altıda toplayacak ulusal bir platform oluşturmak istediklerini söyledi.

Salah El-Berdevil, bölünmüşlük halinin sona ermesinin, birlik ve bütünlüğün sağlanmasının söz konusu projeye karşı koymanın en önemli unsurlarından olduğunu ifade etti.

El-Aksa kanalında yayınlanan söyleşide, Trump’ın planına karşı koymak için ulusal bir müessese kurulacağını ve çeşitli kolları olacağını bildirdi.

Yüzyılın Anlaşması projesinin büyük bölümünün hayata geçirildiğini kaydeden El-Berdevil, geri kalanının da uygulanmak üzere olduğunu belirtti.

El-Berdevil, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıdığını ve İsrail’in işgal altındaki Golan Tepeleri üzerindeki egemenliğini tanıdığını hatırlattı.

Uluslararası hukukun ve anlaşmaların açıkça çiğnendiğini ve daha tehlikeli kararların beklendiğini dile getiren El-Berdevil, yakında Batı Yaka’nın da işgal rejimine ilhak edildiğinin ilan edilebileceğini söyledi.

Hamas lideri, Filistin halkını ve direniş gruplarını Yüzyılın Anlaşması projesine karşı koymak için birlik ve bütünlüğe davet etti.

Yüzyılın Anlaşması projesine karşı koyabilecek tecrübeleri olduğunu kaydeden El-Berdevil, Filistin halkının haklı davasını savunacak mücadele ruhuna sahip olduğunu bildirdi.

Salah El-Berdevil, Filistinlilerin aralarındaki anlaşmazlıklara rağmen sabiteler konusunda birleştiklerine işaret etti.