Uşak Suud Rejiminin İsrail İşbirliği Artıyor

İbranice yayınlanan bir gazete, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin arabuluculuğu ile Suudi Arabistan ve siyonist rejim arasında varılan bir kaç ticari anlaşmayı ifşa etti.

Suudi Leaks sitesinin bildirdiğine göre işgal topraklarında yayınlanan Globes ekonomi gazetesi dün yayınladığı makalede, Riyad yönetiminin görünürde Filistin meselesinin çözümlenmesine dair tutumuna rağmen Siyonist yetkililerle diplomatik ilişkilerin kurulması için son aylarda bazı görüşmeler gerçekleştirdi.

Gazetenin haberine göre Arabistan pazarı kapılarının siyonist rejim ürünlerine açılması, siyonist firmalar ve ihracatçıları için büyük önem taşıyor.

Bu arada Riyad kentinde ilk sinagogun açılması için girişimler yürütülmekte; bu mekan Arabistan’daki Yahudiler merkezi olarak Yahudilerin tüm törenleri için hazırlanacaktır.

Diğer yandan Riyad’dan Tel Aviv’e ilk uçuş Pazartesi günü düzenlendi ve Salı günü de ilk işgal rejimi uçağı uçak Riyad havalimanına iniş yaptı.

Geçtiğimiz günlerde işgal rejiminden bir medya kuruluşunun Suudi kaynaklardan aktardığına göre, Suudi Arabistan tarafından işgal rejiminin tanınması ve onunla ilişkilerin normalleştirilmesi için önemli adımlar atıldığını ve yakında Riyad’ın işgal rejimiyle ilişkiler kurduğunu göreceğiz. Suudi-Siyonist rejim davasındaki son gelişmeler Riyad ile Tel Aviv arasında normalleşmenin yakın olduğuna dair işaretleri gösteriyor.

Aynı zamanda istihbarat subayı ve siyonist rejimin birleşmiş milletler eski temsilcisi olan Dory Gold, yayınlanan bir röportajında, Suudi Arabistan’daki ilişkilerin normalleşmesi için ilişkileri yönetenin Muhammed bin Selman olduğunu ve siyonist rejimle ilişkilerin resmen normalleşmesi konusunu hayata geçireceğine söz verdiğini söyledi. Röportajda Gold, Muhammed bin Selman’ın sadece Suudi Arabistan hakkında değil, batı asya bölgesinde de normalleşme sözü verdiğini belirtti.