Uşak Arabistan Rejimi Filistinli Esirlere İşkence Yapıyor

Suudi Arabistan’da tutuklu bulunan ve Hamas’ın ileri gelenlerinden olan 81 yaşındaki “Dr. Muhammed El-Hudari’ye özgürlük” kampanyası çerçevesinde yapılan açıklamada önümüzdeki birkaç gün içinde Suudi Arabistan’da tutuklu bulunan Filistinliler hakkında bir rapor yayınlanacağı belirtildi.

Kampanyanın basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Raporun Dr. Muhammed El-Hudari’nin ve Filistinli birçok kişinin Suudi Arabistan’da kamuoyuna açıklanmayan sebeple tutuklanması hakkında büyük bir etki göstermesi beklenmektedir. Onların tutuklanmalarının sebebi ise Filistin direnişine destek vermeleridir.”

Raporda bazı önemli röportajlara da yer verileceği ve bu röportajların başta gelenlerinin tutukluların aileleriyle yapılan röportajlar olacağı, bunlarda Suudi Arabistan hapishanelerinde tutulan tutukluların maruz kaldığı insanlık dışı muameleler hakkında da bilgi verileceği belirtildi.

Raporda ayrıca toplu gözaltı merkezlerinde tutulanların maruz kaldığı muameleler, bedensel ve psikolojik işkenceler hakkında da bilgi verileceği ifade edildi.

“Dr. Muhammed El-Hudari’ye özgürlük” kampanyasını yürütenler raporun facebookta açılan “Hudari’ye ve Suudi Arabistan’daki Filistinli tutuklulara özgürlük” sayfasında tam olarak yayınlanacağını bildirdiler.