ÜRDÜN Sözcüsü, İSRAİL Bayrağını Çiğnedi…

Siyonist işgal yönetimi hükümeti, Ürdün Enformasyon Bakanı ve hükümet sözcüsü Cumane Guneymat’ın Siyonist İsrail bayrağını çiğnerken çekilmiş bir fotoğrafının yayınlanmasına tepki gösterdi.

Söz konusu fotoğrafın Ürdünlü bakanın Ürdün Meslek Kuruluşları Sendikalar Birliği’nin Ürdün’ün başkenti Amman’daki genel merkezini ziyareti esnasında çekilmiş olduğu ifade edildi.

Siyonistlere ait Yediot Aharanoot gazetesinin yayınladığı habere göre Ürdün Enformasyon Bakanı ve hükümet sözcüsü Cumane Guneymat, geçtiğimiz Perşembe günü (27 Aralık) Ömer Rezzak hükümetinin bir toplantısının düzenlendiği Ürdün Meslek Kuruluşları Sendikaları Birliği’nin Amman’daki genel merkezini ziyareti esnasında yere serilen İsrail bayrağını çiğneyerek geçti.

Gazete bakanın İsrail bayrağını çiğnemesinin fotoğrafının yayınlanması üzerine İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın sert bir dille protestoda bulunduğunu ve protestoyu doğrudan Ürdün temsilcisine iletmek amacıyla bu ülkenin işgal yönetimi nezdindeki büyükelçisini bakanlığa çağırdığını ifade etti.

Haberde İsrail Yayın Kurulu üyelerinden Şimon Aran’ın Ürdünlü bakanın İsrail bayrağını çiğnemesini gösteren fotoğrafını kişisel twitter hesabında yayınladığına ve bunun Ürdün ile Korsan İsrail arasında yeni bir kriz nedeni olduğunu iddia ettiğine dikkat çekildi.

Bu arada Ürdün parlamentosundan Halil Atiye adlı milletvekili ise Ürdünlü yetkilinin ırkçı rejim bayrağını çiğnemesinin Ürdün halkının memnuniyetine ve halkın duygularına bir cevap olduğunu belirtti.

Ürdün halkı, terör rejimi İsrail ile Ürdün devleti arasında her türlü ilişkiye karşı çıkıyor.