Ürdün, Amerika’nın TESLİM TALEBİNİ Reddetti

Avukat Er-Ravaşide yaptığı açıklamada, Amman Sulh Ceza Mahkemesi’nin üç ay önce Amerika’nın talebinin reddedilmesi yönünde kararı olduğunu bildirdi.

Kararın Temyiz Mahkemesi tarafından onanmayı beklediğini kaydeden Avukat Er-Ravaşide, Temyiz Mahkemesi’nin daha önce Amerika tarafından teslimi istenenler hakkındaki kararlarının Amerika ve Ürdün arasındaki suçlu değişimi anlaşması Ürdün Parlamentosu tarafından onaylanmadığı için geçerli olmadığı gerekçesiyle teslim edilmemeleri yönünde olduğunu hatırlattı.

GÖZAT  Amerika'dan Ürdüne, 15 Siyonisti Öldüren Eski Kadın Esir Talebi

Ahlam Et-Temimi’nin Amerika’da yargılandığı davadan işgal rejiminde yargılandığını ve cezasının bir bölümünü çektikten sonra esir takası anlaşmasıyla serbest bırakıldığını belirten Er-Ravaşide, daha önce yargılandığı bir davadan yeniden yargılanmasının hukuka aykırı olduğunu ifade etti.

GÖZAT  7 SİYONİSTİ ÖLDÜREN Ürdün Askeri, 20 Yıl Sonra Serbest

Avukat Hani Zahide de Amerika ve Ürdün arasındaki suçluların değişimi anlaşmasının anayasaya aykırı olduğunu ve söz konusu anlaşmaya dayanarak kimsenin teslim edilemeyeceğini bildirdi.

Ürdün televizyonu 7’nci kanalı da bu sabah yayınladığı haberde Ürdün Adalet Bakanlığı’nın Amerika’nın Ahlam Et-Temimi’nin teslim edilmesi talebine olumsuz yanıt verdiğini söyledi.