Hamas: UNWA Kararı HALKIMIZA Karşı

Hamas liderlerinden Sami Ebu Zuhri Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bu karar, halkımızın ve ümmetin düşmanı haline gelen Amerikalı liderlerin arkasındaki Siyonist arka planı yansıtıyor. Bu zalim kararlara teslim olmayacağımızı bir kez daha vurgulamak istiyoruz” dedi.

Filistin halkı, Filistinli mülteciler, Kudüs ve Mescidi Aksa konusunda Siyonist işgal rejiminin ağzıyla konuşan ve onun politikaları doğrultusunda hareket eden Amerikan idaresi, önce Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan edip elçilik binasını Kudüs’e taşıdı.

Bununla ilgili tepkiler devam ederken, UNRWA’ya yardımlarını kısacağını duyurdu. Yardımları kısmakla yetinmeyen Amerika bu kez yardımları tamamıyla durdurduğunu ve mültecileri Siyonist rejimin istediği şekilde tanımlayarak sayısını düşürme niyetinde olduğunu gösterdi.

ABD, bu şekilde Filistin davasının önemli dosyalarından olan Kudüs ve Filistinli mültecilerin yurtlarına geri dönüş hakkını görüşme masasından tamamıyla kaldırmak ve bu konuda işgal rejiminin elini güçlendirmek istiyor.