UNRWA Baskısı DÖNÜŞ Hakkını Engellemek İçin

Milletvekili El-Hudari, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistinli mültecilerin durumunun zaten kötü olduğunu, dönüş hakkını iptal etmek isteyen Amerika’nın siyasi ve mali baskıları nedeniyle daha da kötüleştiğini ifade etti.

El-Hudari, Amerika’nın bir yandan mali baskı uyguladığını ve bir yandan da “Mültecilik miras alınmaz” türünden mültecilik tanımıyla ilgili tehlikeli fikirlerin propagandasını yaptığını belirtti.

Amerika’nın planının gece gündüz Filistin davasını tasfiye etmeyi hedefleyen İsrail’in görüşünü desteklediğini kaydeden El-Hudari, işgal rejiminin Yahudi yerleşkelerini genişleterek Batı Yaka’yı yutmak istediğini bildirdi.

El-Hudari, işgal rejiminin Kudüs’ü Yahudileştirmeye çalıştığını, Gazze Şeridi’ne uyguladığı ablukanın devam ettiğini ve işgal rejiminin Gazze Şeridi’ni Batı Yaka ve Kudüs’ten tamamen koparmayı planladığını ifade etti.

Filistinli milletvekili, uluslararası topluma çağrısını yineleyerek, UNRWA’nın mali ve siyasi açıdan desteklenmesini, bütçesindeki açığın kapatılmasını istedi.