TÜRKİYE’den Siyonist İSRAİL’e Kuzey Irak PETROLÜ

Norveç bandıralı Vinga adlı gemi, Kuzey Irak’taki Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne (Kurdistan Regional Government-KRG) ait petrolleri iki ayrı seferle Tel Aviv yakınlarındaki Aşkelon Limanı’na sevk ettiği görülüyor.

Sitenin twitter hesabında da, Ceyhan’dan İsrail’e yapılan sevkıyat rotası da canlı ekranlar aracılığıyla detaylı olarak paylaşıldı. TankerTrackers’in paylaştığı bir görsele göre, 11 Mayıs’ta da bir sevkıyat daha yapılmış.

Yukarıdaki tabloda, sadece geçen nisan ayında Barzani yönetimindeki Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne tarafından çıkarılan petrollerin, Ceyhan’dan ihraç edilmesine ilişkin bilanço yer alıyor; Kırmızı işaretli satırlar, Türkiye – Ankara’nın izni ile Siyonist İsrail’e gönderilen petrollerin miktarını gösteriyor.

Barzani’nin Irak yönetiminden izinsiz olarak çıkardığı (çaldığı) petrolü Siyonist İsrail’e taşıyan Norveç bandıralı geminin, Ceyhan Limanı’ndan ayrılmasından hemen sonra çekilen uydu görüntüsü.

Kuzey Irak Barzani yönetiminden Siyonist İsrail’e petrol taşıyan geminin Türkiye – İsrail arasında kat ettiği rota, TankerTrackers’ın twitter hesabında böyle gösterildi.

Türkiye – İsrail Petrol Sevkiyatını Gösteren TankerTrackers Twitter Paylaşımları

https://twitter.com/TankerTrackers/status/994841662265479168