TÜRKİYE ve İSRAİL, Elçileri “Bir Süreliğine” Geri Çekti

Gazze’de yaşanan olaylar nedeniyle İsrail’in Ankara Büyükelçisi Türkiye Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak Siyonist Elçiye “bir süre” ülkesine dönmesinin uygun olacağı bildirildi.

Türkiye Dışişlerinden yapılan açıklamada “İsrail Büyükelçisi Bakanlığımıza davetle istişareler için Tel Aviv Büyükelçimizi Türkiye’ye çağırdığımız iletilmiş, kendisinin de bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı bildirilmiştir” denildi.

İsrail’in Gazze’de işlediği katliamla ilgili uyarılan Naeh’e, Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem’in istişareler için Türkiye’ye çağrıldığı iletilerek ‘kendisinin de bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı’ bildirildi.

Hem Ankara Elçisi Hem İstanbul Konsolosu

Ayrıca Siyonist işgalcilere ait medya organlarında bugün yayınlanan haberlerde Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın İsrail’in İstanbul Başkonsolosu Yossi Levi Sfari’yi akşam saatlerinde çağırdığı ve ona da “bir süreliğine” İsrail’e dönmesini istediği ifade edildi.

Siyonist İsrail De Gönderdi

Türkiye’nin Filistin nezdindeki Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Gürcan Türkoğlu’nun İsrail Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığı ve istişarelerde bulunmak üzere bir süreliğine Türkiye’ye dönmesinin istendiği bildirildi.

Siyonist İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Türkiye’nin Kudüs’teki Başkonsolosu Dışişleri Bakanlığına çağrılarak, kendisinden istişarelerde bulunmak üzere bir süreliğine ülkesine dönmesi istendi.” denildi.