TÜRKİYE Dışişleri: İsrail’e DUR Demek Gerekiyor!

İşgal rejimi polisinin Mescid-i Aksa’nın imamlarına ve görevlilerine saldırması ve Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapatmasına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu sert tepki gösterdi.

Çavuşoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ABD’nin cesaretlendirmesiyle İsrail’in saldırganlığı arttı, artık İsrail’in pervasızlığına “Dur” demek gerekiyor, dünya tepki göstermeli” dedi.

Alman Dışişleri Bakanı ile de görüştüklerini ve birkaç konuyu değerlendirdiklerini belirten Çavuşoğlu, “Özellikle Mescid-i Aksa’ya saldırıyı da gündeme getirdik. Artık İsrail’in bu pervasızlığına dur demek gerekiyor. Kutsal mekânlarımıza bu kadar pervasızca saldırmalarını biz kabullenemeyiz ve tüm dünyanın buna tepki göstermesi gerekiyor” diye konuştu.

Çavuşoğlu, “İsrail’in bu pervasızlığına tüm dünyanın tepki göstermesi gerekiyor. Maalesef bugün Amerika’nın da cesaretlendirmesi sonucu İsrail’in bu konulardaki saldırganlığı artmıştır. Tüm bunları konuşuyoruz, peşindeyiz. Kutsal ve milli davalarımızı bırakmayız. Bu konularda hiç merak etmeyin Türk dış politikasının, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her sorunun üstesinden geleceğine yönelik inancınız tam olsun. Elimizden gelen her şeyi biz yapıyoruz” dedi.

İşgal güçlerinin dün sabah Mescid-i Aksa çalışanlarını ve cemaati kovarak kapılarını kapatması sebebiyle Mescid-i Aksa’da gerginlik yaşanıyor.