Türkiye Halkı: ABD ve İsrail En Büyük Tehdit…

Türkiye’de yapılan en son anketlere göre insanların çoğunun Amerika ve Siyonist Rejimi ülkeleri için en büyük tehdit olarak gördüğünü ortaya çıkardı.

“Türk Dış Politikası Kamuoyu Algıları Araştırması” anketine göre Türkiye halkının yüzde 81.3’ü Amerika’yı, yüzde 70.8’i ise Siyonist Rejim İsrail’i ülkeleri için en büyük tehdit olarak sayıyor.

Ayrıca katılımcıların yüzde 20.6’sı da Türkiye dış siyasetindeki en önemli sorunun Amerika ile ilişkiler olduğuna inanıyor. ABD’nin Türkiye’ye yaklaşımları yüzde 32,6’lık bir oranda sömürgeci olarak değerlendiriliyor.

Yapılan bu ve benzeri anketlerden anlaşılacağı üzere Amerika’nın Türkiye ve bölge ülkelerine yönelik uzun ve kısa vadeli tüm kültürel yatırımlarına rağmen bölge halkının Amerika ve bölgesel ortağı Siyonist Rejim İsrail siyasetlerine olumsuz yaklaşımı büyümektedir.

İşte Türkiye halkı da bu çerçevede Amerika ve Siyonist Rejim İsrail’i ülkelerinin en büyük düşmanı olarak biliyor.

Son yıllarda her daim Türkiye halkının bu alandaki kızgınlığını arttıran olaylardan biri de Siyonist Rejim İsrail ordusunun Türkiye’nin Gazze Şeridi’nde, Filistinlilere 2010 yılında gönderdiği yardım gemisi Mavi Marmara’ya saldırması ve o olayda bir kaç Türkiye vatandaşının hayatını kaybetmesidir.

Bir diğer yandan ise Türkiye halkının asıl sorunlarından biri de Amerika’nın Türkiye halkına karşı zorba siyasetleridir.

Böyle bir ortamda Amerika, bölge milletlerine karşı hasmane siyasetlerini devam ettirip Siyonist Rejim İsrail işgalciliğini destekleyip uluslararası taahhütlerden ve sorumluluklardan kaçma politikasını sürdürmesi halinde bölge milletleri arasında günden güne daha menfur bir hale geleceğini bilmelidir.