TÜRKİYE Eğitiminde İSRAİL Burs Programı…

Siyonist İsrail’in “Bursiyer” adı altında, Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı araculığıyla, Türk öğrencilere ulaşmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Son dönemde karşılıklı sert açıklamalarla “normalleşme” sürecinde gerilim yaşanıyor gibi görünen Türkiye ve Siyonist İsrail’in eğitim gibi önemli bir alanda işbirliği dikkat çekti.

Siyonist İsrail´in Ankara Büyükelçiliği “İsrail’de Çalışma” sloganıyla duyurduğu ilanla, ülkemizden onlarca öğrenciyi Siyonist İsrail üniversitelerine götürmeyi amaçlıyor.

Korsan İsrail hükümeti tarafından yürütülen projenin Türkiye’deki ayağını Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürütmesi dikkat çekerken, burs programı kapsamında onlarca öğrenci terör devleti İsrail´in üniversitelerinde eğitim alacak.

Duyuruda, 4 adet araştırma ve 5 adet dil olmak üzere Siyonist İsrail tarafından toplam 9 burs programının olduğu belirtildi.

İşgalci  İsrail, ülkemizden giden onlarca öğrenciyi kendi ülkesinde barındırırken, daha önce de “Kibbutz Gönüllüleri Programı” adı altında Türk gençlerinin İsrail çiftliklerinde çalıştırılmasına yönelik burs programı başlatmıştı.