Home / Filistin / TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İSRAİL’i de Kınadı KUDÜS Direniş Eylemini De Kınadı
TURKIYE Cumhurbaskani ISRAIL'i de Kinadi KUDUS Direnis Eylemini De Kinadi

TÜRKİYE Cumhurbaşkanı İSRAİL’i de Kınadı KUDÜS Direniş Eylemini De Kınadı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Siyonist rejimin Mescidi Aksa zulmüne yönelik açıklamasında Siyonist israil ile birlikte Filistin İntifadası dahilinde 2 Mücahidin yaptığı, 3 Siyonistin geberdiği ve sonuçta Mücahidlerin şehit olduğu Direniş Eylemini de kınadı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan Siyonist Rejimin son günlerde arttırdığı Mescidi Aksa zulmü için yaptığı kınama açıklamasında ilginç bir şekilde, 3 Siyonistin geberdiği ve 2 Filistinlinin şehit olduğu Kudüs Direniş eylemi için “Tasvip etmediğimiz, üzüntü veren olay” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın Filistin Halkının en meşru hakkı olan Direniş ve Siyonist Rejime karşı tek çıkar yol olan İntifada Eylemleri hakkında bu tür bir ifade kullanması İslam Dünyasında da dikkat çekti.

GÖZAT  Siyonist Bakan: İsrail Artık ERDOĞAN'IN HEDEFİNDE DEĞİL

Erdoğan’ın konuşmasında söz konusu ifadesinin geçtiği bölüm ise şöyle:

“İsrail’in 1967’den bu yana işgal altında tutmakta olduğu Doğu Kudüs’te 14 Temmuz günü yaşanan ve tarafımızdan da tasvip edilmeyip üzüntü duyulan bir olayı gerekçe göstererek Harem-i Şerif’i üç gün süreyle kapatması ve ardından Müslümanların Harem-i Şerif’e girişlerine, metal detektörler konulması dahil, yeni kısıtlamalar getirmeye çalışması kabul edilemez.”

GÖZAT  İsrail Dışişleri: Erdoğan ÖNEMLİ BİR BÖLGESEL AKTÖR

Erdoğan Mescidi Aksa için ibadet kısıtlamalarının kabul edilemeyeceğini belirttikten sonra ayrıca “İsrail’in aşırı güç kullanımını kınıyorum” ifadesini de kullandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı yine konuşmasında “Şiddetin her türlüsüne karşı olduğumuzu da ifade etmek istiyorum” açıklamasına yer verdi.

Türkiye Resmi Haber Ajansı TRT’de İfadelerin Geçtiği Haber:

=> İsrail’in aşırı güç kullanımını kınıyorum