TÜRK Akademisyenlerden İSRAİL’e Boykot

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi olarak pratik bir adım atma amacıyla, Türkiye’deki tüm akademisyen ve üniversiteler, işgalci İsrail’in üniversite ve yüksek öğretim kurumlarını akademik olarak boykot etmek için harekete geçmeye davet edildi.

“Bilime Kan Bulaşmasın-İsrail’e Akademik Boykot” başlığı altında düzenlenen kampanyada Türkiye’deki bütün akademisyenlere internet üzerinden destek verme çağrısı yapıldı.

Change.org web sitesi üzerinden yürütülecek olan kampanyada şu ifadelere yer verildi:

“İsrail’i akademik olarak tanımıyoruz”

“İsrail’in, Filistin’de gerçekleştirdiği katliamlara sessiz kalınamaz. İşgalin 70. yılında zulüm artarak devam ediyor. İsrail, bu katliamlara sunduğu gerekçelerle insanlığın sadece vicdanıyla değil aklıyla da alay ediyor. Bütün bir insanlığın zulüm karşısında aklı ve vicdanıyla edilgenleşmesinin/nesneleşmesinin karşısına çıkmak akademik bir misyondur. Bu misyon çerçevesinde aşağıda imzası bulunan Türkiye’deki akademisyenler ve akademik kuruluşlar olarak Filistin’de zulüm bitinceye kadar İsrail’le akademik ilişkilerin askıya alınmasının gerekliliğini ilan ediyor, resmi-sivil tüm akademik kurum ve kuruluşları İsrail ile ilişkileri kesmeye davet ediyoruz.”