Tüm Filistin Özgür Olana Dek, Direniş Durmayacak!

Hamas kuruluşunun 33. yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada Filistin halkının gasp edilmiş bütün haklarının geri alınması konusundaki kararlılığına ve gerek insan, gerek vatan, gerekse mukaddesat ile ilgili ilkelerine bağlı kalmaya devam edeceğini dile getirdi. Başta Yüzyılın Anlaşması planı ve onunla bağlantılı diğer planlar olmak üzere Filistin davasını tasfiye etmeyi amaçlayan tüm planların karşısında güçlü bir duvar olarak duracağını dile getirdi.

Hamas, 33. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan basın bildirisinde, Ürdün Irmağı’ndan Akdeniz’e kadar bütün Filistin toprakları işgalden kurtarılıncaya kadar direnişe devam edeceğini vurguladı.

Hamas, Filistin topraklarında Filistin halkının devrimcileriyle yan yana direniş bayrağını taşıyarak halkına ve ümmetine karşı vefa görevini yerine getireceğine dikkat çekerek; “Hep birlikte özgürlük, yurda dönüş, toprağımızı ve mukaddes varlıklarımızı geri alma konusunda halkımızın hedeflerini gerçekleştirinceye kadar da bu bayrağı taşımaya devam edeceğiz” dedi.

Açıklamada Filistin’in başkenti olan Kudüs’ün de Filistin tacının incisi ve işgale karşı mücadelenin ana ekseni olarak kalacağı, buranın sürekli Filistin devriminin mücadele alanı olacağı, işgalcinin tüm Filistin topraklarından kovulmasından sonra da Filistin devletinin başkenti olacağı belirtildi.