Siyonist TRUMP’ın Özel Temsilcisi ABBAS İle Görüştü

ABD Başkanı Donald Trump’ın Ortadoğu özel temsilcisi Jason Greenblatt Filistin’de. Greenblatt Filistin’de İsrail rejimi ile Filistin Yönetimi arasında sözde bir barış anlaşmasını görüşecek.

Bu sözde Ortadoğu barışı için çalışan diğer bir isim ise Başkanın özel danışmanı ve damadı olan Jared Kushner. İkili uzun zamandır bir barış planı üzerinde çalışıyor. Yüzlerce sayfalık raporun ayrıntıları henüz açıklanmadı.

Greenblatt bölgeye daha önce defalarca geldi. Ancak bu sefer durum kendisi açısından zor. Zira Filistin yönetimi Greenblatt ile görüşmeye niyetli değil. Sebebi çok açık. Trump’ın Kudüs kararı.

Diğer yandan ABD yönetiminden bir yetkili de ziyaretin amacının ilişkileri tamir etmek değil Ortadoğu barış planında ilerleme sağlamak olduğunu açıkladı.

Greenblatt de mevcut tepkiler ne olursa olsun tarafların sonunda müzakere masasına oturmayı kabul edeceğini iddia etti. Trump’ın Kudüs kararının barışa katkı amacı taşıdığını savundu.

Greenblatt’ın barış planı ile ilgili görüşmelerine taraflardan birisinin katılmayacağını açıklaması göreve geldiğinden bu yana yaşayacağı en büyük zorluk olacak.