TRUMP’ın Damadından GAZZE Katliamına MUTLAK Destek

Netanyahu, Jared Kushner ve ABD Başkanı Trump’ın Ortadoğu Özel Temsilcisi Jason Greenblatt’ın Filistinlilerin Gazze sınırında 30 Mart’tan beri düzenlediği “Büyük Dönüş Yürüyüşü” protestolarına müdahaleye “mutlak destek” verdiğini belirtti.

Haftalık kabine toplantısında konuşan Netanyahu: “Kushner ve Greenblatt ile Gazze’deki durumu ve bölgedeki güvenlik sorununu görüştük.” ifadelerini kullandı.

Netanyahu, ayrıca Gazze sınırındaki silahsız Filistinlilere ateş edilmesinin “İsrail vatandaşlarının güvenliğini garanti altına almasına” yardımcı olduğunu ve ABD yönetiminin temsilcilerinin bunu desteklediğini belirtti.

İşgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushnerve beraberindeki heyetle, ABD’nin İsrail ile Filistin arasındaki barış müzakerelerinin yeniden başlaması için hazırladığı “Yüzyılın Anlaşması”nı görüşmüştü.

Başbakan Netanyahu, görüşme sırasında İsrail’e desteğinden dolayı ABD Başkanı Trump’a minnettar olduklarını dile getirmişti.