TRUMP’ın İle Amerika Tam Da Siyonist İSRAİL Kıvamında

Siyonist gazeteler Rex Tillerson’un Amerika Dışişleri Bakanlığından azledilerek yerine Mike Pompeo’nun seçilmesi haberine geniş çaplı yer verdi.

Haaretz gazetesi yazarı Hami Şelu , Amerika Dışişleri Bakanının, Trump tarafından görevden alınmasının İsrail’e olumlu yansımalarının olduğunu ifade ederek şunları ekledi: Zira bu iki tarafın uyumsuzluğuna neden oluyordu ve Tel-Aviv’de hiç kimse siyonistlerin nefret ettiği bir isim olan Tillerson’un azledilmesinden rahatsız olmadı, özellikle de yerine Amerika istihbarat birimi CIA’nın eski başkanı Mike Pompeo’nun seçilmiş olmasına.

Yazar şöyle devam etti: Siyonistlerin Tillerson’un azledilmesinden mutluluk duymalarının sebebi ise Tillerson’un İran ile nükleer anlaşmayı destekliyor olmasıydı.Ancak Pompeo,anlaşma ile ilgili olarak Binyamin Netanyahu ile anlaşmanın değiştirilmesi ya da lağvedilemesi hakkında aynı görüşleri paylaşıyor.

Pompeo İsrail’in en büyük destekçilerinden biri olarak tanınmakta ve İran konusunda da sert bir tavır almaktadır. Dolayısıyla Pompeo’nun dışişleri bakanlığına seçilmesi Washington’un Tahran ile ilgili yeni eğilimlere yöneleceğini göstermekte. Ayrıca Pompeo daha önce söz konusu anlaşma ile ilgili “Facia” tanımını kullanmıştı.

Bu bağlamda Siyonist televizyon kanalı TV 10 ise Amerika’nın yeni dışişleri bakanı ile ilgili bazı bilgiler de paylaştı ve bu bilgilerin en önemlileri şunlar; İslam karşıtlığı, Amerika Müslümanlarına karşı düşmanca açıklamalar, Guantenamo hapishanesinin kapatılmasına muhalefet ve Amerika güvenlik güçlerinin işkence politikalarını desteklemek sayılabilir.

Siyonist kanal ayrıca şunları da hatırlattı: Pompeo, Trump ile iyi bir ilişkiye sahip ve Trump’ın yakın çevresinde İsrail’i en çok destekleyen isim. Ayrıca Pompeo, daha önce de Amerika’nın İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekilmesini istemişti. Pompeo tüm bunlara ilaveten dış siyasette “Siyah ya da Beyaz” görüşü ile tanınmakta ve griye asla yer vermemektedir.

İşte bu,diplomatik olarak sert ve katı bir konum alacağını göstermekte. Dolayısıyla Pompeo’nun, Trump’ın kayıp yuvası olduğu söylenebilir!. Meariv gazetesi de yeni dışişleri bakanı ile ilgili şunları aktardı: Amerika’daki Siyonist rejim eski büyükelçisi Michael Oren de Pompeo’yu İsrail’in samimi dostu olarak tanımlayarak hiçbir surette Amerika dışişlerinin bazı Arap yetkililerin etkisi altında kalmadığını ve bunun da İsrail’in menfaatine olduğunu belirtti.

Siyonist rejim Dışişleri eski bakan yardımcısı Dore Gold da Pompeo’nun seçilişini tebrik ederek, yeni başkanın Ortadoğu’daki tehlikeyi fark ettiğini ve bölgedeki İran tehtidini tam olarak kavrayabildiğini, Pompeo’nun bunları Amerika istihbaratındaki tecrübeleriyle edindiğini dile getirdi.

Pompeo daha önce iki bin uçak saldırısı ile İran’ın nükleer gücünü yok edebileceklerini ve bunun Koalisyon güçleri için imkansız olmadığını ifade etmişti, işte bu yüzden Pompeo İran’ın nükleer programı ile ilgili farklı tedbirler almayı düşünüyor.

Öte yandan Cumhuriyetçi Yahudiler Birliği başkanı Mat Barkes de şöyle konuşmuştu: Pompeo görev aldığı tüm birimlerde her zaman Amerikalı Yahudilerin dostu olmuştur ve İsrail’e yakın olan kişiler arasında yer almıştır.Tüm bunlarla birlikte İran’ın nükleer anlaşmasına da şiddetle karşı çıkmıştır.Bu açıkça onun İsrail’in menfaatini gözettiğini göstermektedir ve biz onunla gurur duyuyoruz.

Pompeo, 2017 Şubat ayında ve daha sonra da CIA başkanlığına seçilişinin ardından İsrail’in işgali altındaki Filistin’e ziyarette bulunmuş ve 2015’de kongre üyesi olduğunda da Kudüs’e gitmiş, Binyamin Netanyahu ile görüşmüş ve onu Amerika halkının gerçek ortağı olarak tanımlamıştı.