Terörist İsrail’in Arakib Zulmü Bitmiyor

İşgal güçleri bu sabah En-Nakab bölgesindeki El-Arakib köyüne baskın düzenleyerek birçok kişiyi ifade vermeye çağırdı.

Filistinli aktivist Aziz Et-Turi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, El-Arakib köyü sakinleriyle dayanışma amacıyla Cumartesi günü düzenlenen “Dokuzuncu Direniş ve Meydan Okuma Festivali”nin ardından işgal güçlerinin köyden birçok kişiyi ifade vermeye çağırdığını söyledi.

Et-Turi, gözaltına alınanlar arasında Selim Muhammed Ebu Mudeyğim, Aziz Sayyah Ebu Mudeyğim ile annesi Ummu Aziz, eşi ve oğlu Said’in de olduğunu bildirdi.

Bu arada, El-Arakib’i Savunma Komitesi, işgal polisinin köy halkını göçe zorlamak için başvurduğu korkutma politikasını kınadı.

Komite, işgal güçlerinin köy sakinlerini ifade vermeye çağırarak para cezası, hapis cezası veya uzaklaştırma cezası vermek istediğini belirtti.

İşgal yönetimi yasal yerleşim alanı kabul etmediği El-Arakib köyünü geçen hafta 148’inci kez yıktı.

İşgal yönetimi El-Arakib köyündeki evleri sürekli yıkarak köy halkını bıktırmayı ve göçe zorlamayı, el koyacağı köy arazilerini Yahudi yerleşimi projelerinde kullanmayı hedefliyor.

El-Arakib köyü sakinleriyse işgal güçlerince yıkılan evlerini her defasında yeniden inşa ederek topraklarını asla terketmeyeceklerini söylüyor.