TERÖR Rejiminden GAZZE’ye Yeni Saldırı Tehdidi!

Terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu, Gazze’ye geniş çaplı saldırı düzenlemekle tehdit etti.

Gazze ve işgal altındaki Filistin toprakları sınırlarında incelemelerde bulunduğu sırada açıklama yapan Netanyahu, İsrail’in Gazze’ye yönelik geniş çaplı saldırıya başlayacağını söyledi.

Bu arada ırkçı İsrail topçu birlikleri, Gazze’de Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ait gözetleme kulesini top ateşiyle hedef aldı.
Görgü şahitlerinden edinilen bilgiye göre, İsrail’e ait topçu birlikleri, Gazze’nin doğusundaki El-Fehhari beldesinde Kassam Tugaylarına ait bir gözetleme kulesine topçu ateşiyle saldırı düzenledi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından saldırıda ölü ya da yaralı olup olmadığına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bu arada ırkçı İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, iki gün önce yaptığı açıklamada da, Gazze sınırında 65 kilometre uzunluğunda metal duvar inşa etmeye başlandığını duyurmuştu. 

Netanyahu, hükümet oturumunda yaptığı ve Israel Hayom gazetesinde yer alan açıklamasında, geçen hafta sonu Gazze sınırında yerin üstünden inşa edilmeye başlanan metal duvarla Filistinlilerin İsrail’e “sızmasının” engellenmesinin amaçlandığını ifade etti.

Gazeteye göre yer üstünde inşa edilecek duvar, yer altında tünellere karşı yapılan sistemin tam üzerinde, 65 kilometre uzunluğunda ve 6 metre yüksekliğinde olacak. En son teknolojiyle donatılacak duvar batı yönünde, Filistinli dalgıçların işgalci rejim İsrail’e geçmesini engellemek için Akdeniz’de suyun altında ve üstünde inşa edilen sistemle birleştirilecek. Güney yönünde ise duvar Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı’na kadar uzanacak.