Terör Rejimi 6,000 İşgal Konutu Daha Yapacak

İşgal rejimi güvenlik kabinesi Batı Yaka’da Yahudi yerleşimciler için 6 bin yeni konut inşa edilmesi projesini onayladı.

İşgal rejimi televizyonu 13’üncü kanalı, güvenlik kabinesinin dün de Filistinlilerin Batı Yaka’nın “C” bölgesinde 715 konut inşa etmelerine izin verdiğini bildirdi.

Batı Yaka’nın yüzde 60’ını oluşturan “C” bölgesi, işgal rejimi ve Filistin Yönetimi arasında imzalanan anlaşmalar uyarınca tamamen işgal güçlerinin kontrolünde bulunuyor.

İşgal rejimi resmi televizyonu, Yahudi yerleşimciler için Batı Yaka’da yeni konutlar inşa edilmesi planının ABD Başkanı’nın başdanışmanı Jared Kushner’in İsrail’i ve bazı Arap ülkelerini kapsayacak bölge turu öncesinde onaylandığını söyledi.

Filistinli, İsrailli ve uluslararası insan hakları örgütleri, işgal hükümetinin “C” bölgesinde Filistinlilerin konut inşa etmelerini iyice güçleştirdiğini ve ruhsatsız inşa edildiği gerekçesiyle evlerini yıktığını belirtiyor.

Buna karşılık söz konusu bölgede son yıllarda Yahudi yerleşimciler için yeni konut inşasının hız kazandığı ifade ediliyor.