TERÖR Rejiminden 13 Gence AKSA Cezası

İşgal polisi dün İslami Vakıflar Dairesi görevlilerinden dördüne bir hafta süreyle Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdi.

İslami Vakıflar Dairesi medya sorumlusu Firas Ed-Dibs, işgal polisinin Mescid-i Aksa bekçilerinden Mehdi El-Abbasi ile İmar Komitesi görevlileri Raid Zuğeyr ve Hüsam Sidr’e bir hafta Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiğini söyledi.

İşgal güçlerinin ayrıca Mescid-i Aksa bekçilerinden Muhammed Ed-Debbağ’ı da Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırdığı öğrenildi.

Ed-Dibs, işgal güçlerinin İslami Vakıflar Dairesi görevlilerini bir hafta sonra ifade vermeye çağırdığını ve uzaklaştırma cezalarının uzatılabileceğini bildirdi.

Ed-Dibs, İslami Vakıflar Dairesi görevlilerine uzaklaştırma kararının Kudüs’ün batısındaki El-Kışla Polis Merkezi’ndeki bir polis tarafından tebliğ edildiğini ifade etti.

İşgal polisi, son günlerde aralarında İslami Vakıflar Dairesi görevlileri, aktivistler ve Mescid-i Aksa’ya sık sık gelen vatandaşların olduğu 20’den fazla kişiye çeşitli sürelerde Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezaları verdi.

Yahudi bayramlarında uzaklaştırma cezalarını yoğunlaştıran işgal polisi, Filistinlilerin polislerin çalışmasına engel olduklarını ve Yahudilerin Mescid-i Aksa’yı ziyaretlerini aksattıklarını öne sürüyor.