TERÖR Rejimi 1 FİLİSTİNLİYİ Daha Şehit Etti

İşgal güçleri Batı Yaka’nın El-Halil kentinde Filistinli bir genci işgalcilere yönelik bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla şehit etti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, El-Halil’de bıçaklama eylemi girişiminde bulunan Yasir Fevzi Şuveyki’nin şehit olduğunu duyurdu.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot’un internet sitesinde yayınlanan haberde, Filistinli gencin El-Halil’de Yahudi yerleşimcilere ait bir evin yakınlarında üç işgal askerini bıçaklama girişiminde bulunduğu belirtildi.

Haberde, işgal güçlerinin elinde kesici alet bulunan Filistinli gencin üzerine ateş açtığı ve yaralı gencin son durumunun bilinmediği ifade edildi.Haberde ayrıca, bıçaklama eylemi girişimine maruz kalan işgal askerlerinden ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Öte yandan, geçen ay Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılarak işgal askerlerinin açtığı ateşle yaralanan ve dün erken saatlerde şehit olan Filistinli genç törenle toprağa verildi.

Cenaze törenine katılanlar 22 yaşındaki şehit Bessam Safi’nin cenaze namazını Han Yunus kentindeki Er-Rahme Camii’nde kıldı. Şehit gencin daha sonra kent mezarlığında toprağa verildiği bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Bessam Sami Osman Safi isimli gencin Han Yunus’un doğusunda 22 Şubat’ta düzenlenen gösteriye işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralandığını ve yarasının etkisiyle şehit olduğunu açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, Safi’nin gösterilere katıldığı sırada doğrudan başına isabet eden göz yaşartıcı bombayla ağır yaralandığı ve yoğun bakım ünitesine kaldırıldığı, bu sabah erken saatlerde de şehit olduğunun duyurulduğu belirtildi.