Suriye Müttefikleri Odası: İsrail’e Sert Bir Yanıt Verilecek

Unionnews haber ajansının aktardığına göre, Suriye Müttefikleri Harekat Odası Komutanlığından İsrail’in Suriye’ye karşı saldırıları hakkında şu açıklama yapıldı:

“İsrail uçaklarının saldırdığı hedefler hizmet merkezleri ve gençler için toplanma merkezleriydi.

Bu saldırı sonucunda bir dizi şehit verdik ve yaralı mücahit kardeşlerimiz var. Konuşlanma olmasaydı şehit sayısı çok fazla olurdu.

Suriye’deki misyonumuz ve meşru varlığımız her zaman Suriye devletine yardım etmek olmuştur, teröristlerle ve IŞİD’in liderliğindeki tekfiri projesiyle yüzleşmek için devletin himayesinde çalışıyoruz.

Yıllarca, Suriye’deki varlığımızın önceliklerimiz arasında olmasını engellemek için bizi yan çatışmalara sürüklemek adına ‘İsrail’ ve Amerikan düşmanlarının saldırılarına maruz kaldık. Siyonistlerin bahanesi, gaspçı varlıkları için tehdit oluşturan hassas silahları ve hassas teçhizatı hedef almalarıydı.

Yukarıdakilere dayanarak ve Amerikalılar tarafından Ürdün ve işgal altındaki Suriye bölgesi el-Tanf’a yönelik başlatılan saldırının ardından Operasyon Odası komutanlığı bu saldırıya yanıt verme kararı aldı.

Şehitlerin canları ve yaralıların kanları için misilleme yapılacak ve verilecek yanıt çok sert olacaktır.”

Ayrıca İslami Cihad Enformasyon Ofisi Başkanı Davud Şihab, “Palmira çevresindeki Suriye ordusu mevzilerini hedef alan siyonist saldırganlık, düşmanın Suriye’yi hedef alma ve baskı çemberinde tutma ve güvenlik ve istikrarını tehdit etme hedeflerinin açık kanıtıdır. Bu saldırganlığı şiddetle kınıyor ve normalleşme karşısında Arapların sağlam duvarını temsil eden kardeş Suriye’nin ulusal ilkelere bağlı kalması ve Filistin halkının direnişini ve haklarını destekleyen net tutumu nedeniyle ağır bir bedel ödediğini biliyoruz.”

Humus’un doğu kırsalındaki Suriye ordusu mevzileri, salı gece yarısına yakın ABD işgali altındaki el Tanf bölgesinden İsrail’e ait füzelerle saldırıya uğradı ve bir Suriye ordusu askeri öldü, üç asker yaralandı.