SURİYE Ordusu, İSRAİL Savaş Uçağını DÜŞÜRDÜ!

Suriye devlet televizyonu, Suriye hava savunmasının Şam kırsalındaki el-Kisva köyüne yönelik füze saldırısını başarıyla püskürtmeye devam ettiğini aktardı. Şu ana kadar hiçbir füzenin hedefine ulaşmadığı kaydedildi.

Uçak ve Birkaç Hedef Vuruldu

İlk başta Suriye devlet televizyonuna konuşan Suriye ordusundan bir kaynak, “Hava savunma sistemimiz, ülkenin güneyinde el-Kisva ilçesi üzerinde birkaç düşman hedefin saldırısını püskürttü ve onları düşürdü” diye açıkladı.

Daha sonra askeri kaynaklardan yapılan açıklamada vurulan hedeflerin İsrail’e ait olduğu ve 1 İsrail uçağının düşürüldüğü bildirildi.

Böylelikle El-Kisva yakınlarındaki hedeflere yöneltilen tüm füzelerin imha edildiğini aktaran kaynak, “Hava savunmamız, tüm düşman hedefleri büyük bir hassasiyetle vurma yeteneğine sahip” diye konuştu.

Siyonist İsrail Yine İnkar Etti

Siyonist İsrail ordusu, savaş uçaklarının Suriye’de düşürüldüğü haberini reddetti. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, “İsrail uçağının ya da diğer İsrail hava hedeflerinin hasar gördüğü yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor” dendi. İsrail ordusu, Suriye’ye operasyon düzenlediği yönündeki haberlerle ilgili yorum yapmayı reddetti.