SURİYE: ABD, Kendi Eyaletini İSRAİL’e Versin!

ABD’nin, Golan Tepeleri üzerinde işgalci rejim İsrail egemenliğini tanıma kararı almasının yankıları sürüyor. Suriye, ABD’nin Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerini siyonist rejime vermesi önerisinde bulundu.

ABD’nin Golan kararının ardından Suriye’nin talebiyle toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) hem Washington’a hem de Tel Aviv’e tepkiler gündeme geldi.

Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, korsan rej’m İsrail’i kast ederek, “Onlara Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerini verebilirsiniz örneğin, neden olmasın? Güney Karolina harika bir toprak parçası. Bu nedenle, eğer yönetiminiz İsrail desteğine sahip olmayı gerçekten istiyorsa İsrail’e birkaç eyalet verin” ifadelerini kullandı.

Caferi, Trump yönetimini ABD’deki siyonist lobisini memnun etmeye çalışmakla suçladı. Caferi aynı zamanda bu kararın, yolsuzluk ve rüşvet skandallarıyla köşeye sıkışan siyonist Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun gelecek ay yapılacak seçimlerdeki şansını artırdığını söyledi.
“İkiyüzlülük sayesinde ya da seçim oyununda maşa olarak bu toprağın bir gün size ait olacağını düşünerek kendinizi yanıltmayın” diyen Beşar Caferi, Golan Tepeleri’nin ‘en nihayetinde’ ülkesine geri döneceğini belirtti.