Süleymani Suikastında, İsrail’den ABD’ye İstihbarat…

Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Haşd-i Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis’e yönelik gerçekleştirilen Amerikan saldırısında istihbarat desteğinin siyonist İsrail rejimden geldiği belirtildi.

Amerikan NBC News’in haberine göre, 3 Ocak tarihinde Irak’ın başkenti Bağdat’ta uluslararası havaalanı yolunda Amerikan hava saldırısına, İsrail’in enformasyon desteğinde bulunduğu belirtildi.

Habere göre, Kasım Süleymanî’nin Şam’dan Bağdat’a geceleyin uçacağına dair istihbarat bilgisinin Amerika’ya verildiği, Amerika’nın da Bağdat’a varan uçaktan çıkan Kasım Süleymani’yi silahlı hava araçlarından atılan dört füze ile vurduğu belirtiliyor.

Haberde, Amerikan Dışişleri bakanı Mike Pompeo’nun Kasım Süleymani’ye gerçekleştirilen suikastla ilgili siyonist rejim başbakanı Netenyahu’yu bilgilendirdiği belirtildi.

ABD Dışileri Bakanı Pompeo İran’a karşı verilen savaşta verdiği destekten dolayı Netenyahu’ya teşekkür ederken, Netenyahu da Yunanistan ziyareti öncesinde Uluslararası Ben Gurion havaalanında gazetecilere yaptığı açıklamada “bölgemizde çok çok kritik ve çarpıcı gelişmeler olmaktadır. Bölgemizin fırtınalı bir bölge olduğunu biliyoruz. Alarmdayız vğ gelişmeleri dikkatle takip etmekteyiz. Büyük dostumuz Amerika ile irtibattayız, dün de ABD Dışişleri bakanı ile telefon görüşmesi yapmıştım” diyerek İran’la mücadele Amerika İsrail işbirliğinin altını çizdi.