Sosyal Medyada HAMAS’a Destek Kampanyasına İlgi

Hamas’a destek amacıyla twitterde açılan “Hamas terör değil direniştir” başlıklı taga büyük bir ilgi olduğu görüldü. Bu tag özellikle Arap dünyasında sosyal medyada Hamas’a destek verilmesi, başta Hamas olmak üzere genelde Filistin direnişinin desteklenmesi bu direnişi terör olarak nitelemeye kalkışan tüm politik oyunlara tepki gösterilmesi amacıyla açıldı.

Hamas’a ve Filistin direnişine destek için açılan taga Filistin’den ve Arap dünyasından büyük bir ilgi var. Atılan mesajlarda işgale karşı direnişin ümmetin tercihi ve Filistin halkının meşru hakkı olduğu vurgulanıyor.

GÖZAT  TRUMP: ARAP Liderlere Hitaben HAMAS'a Terörist Dedi

Mesajlarda Filistin topraklarındaki siyonist işgale son verilmesi, Kudüs’ün, Mescidi Aksa’nın ve diğer kutsal mekânların geri alınabilmesi için direnişe ihtiyaç olduğu vurgulanıyor.

Yapılan açıklamalarda “Hamas terör değil direniştir” tagının, bu hareketi kirletmeye çalışan Arap rejimlerine bir cevap olduğu, tagın bugün ikindiden sonra 16.30 civarında açılmasına rağmen çok kısa süre içinde çok sayıda mesaj atıldığı, asıl zirvesine ise geceleyin 23.00-24.00 civarında ulaşmasının beklendiği ifade edildi. Mesajlarla birlikte Filistin direnişini destekleyen muhtelif görsel malzemeler de yayınlanıyor.