SON 24 Saatte 6 Filistinli ŞEHİT Oldu

Kaynakar, işgal ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyine düzenlediği saldırıda iki gencin ve Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki gösteriye müdahalesi sırasında da iki gencin şehit olduğunu bildirdi.

Ramallah’ta işgal güçlerinin gözaltına alırken öldüresiye darp ettiği bir genç dayak ve işkencenin etkisiyle şehit olurken, Kudüs’ün güneyinde de bir başka genç bıçaklama girişiminde bulunduğu iddiasıyla işgal güçlerince şehit edildi.

İşgal ordusunun önceki akşam geç saatlerde Han Yunus’un doğusuna düzenlediği hava saldırısında iki genç şehit olurken, şehitlerin cesetlerine dün sabah (18 Eylül Salı) ulaşılabildi.

Şehitlerin parçalanan cesetlerinin morgda 15 saat bekletildiği ve kimliklerinin güçlükle tespit edilebildiği kaydedildi.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, şehitlerin Han Yunus’un doğusundaki Beni Süheyla beldesi sakinlerinden 18 yaşındaki Naci Cemil Ebu Asi ve 21 yaşındaki Alâ Ziyad Ebu Asi olduğunu bildirdi.

Ramallah’ın kuzeybatısındaki Beyt Rima köyü sakinlerinden Muhammed Er-Rimavi isimli genç dün sabah işgal güçlerince gözaltına alınırken öldüresiye darp edilmesi sonucu şehit oldu.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin dün akşam Gazze Şeridi’nin kuzeyinde Beyt Hanun “Erez” Kapısı yakınlarında düzenlenen barışçıl gösteriye ateş açması sonucu iki kişinin şehit olduğunu ve 46 kişinin yaralandığını ifade etti.

İşgal güçlerinin dün akşam ayrıca Kudüs’te Babu’l-Amud yakınlarında Filistinli bir genci bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla yargısız infaz ettiği kaydedildi.