Siyonistlerle Çıkan Çatışmada 34 Filistinli Yaralandı

Filistinli gençlerin taş, boş şişe ve molotof kokteyli attığı işgal askerlerinin yaralarının hafif ve orta derece arasında değiştiği ifade edildi.

Filistinli kaynaklar ise işgal yönetiminin naaşlarını aylarca elinde tuttuktan sonra teslim ettiği şehitler Mustafa Baradeiyye ve Ahmed İhlil’in cenaze törenleri sırasında Beyt Ummer’de çıkan çatışmalarda 34 Filistinlinin yaralandığını bildirdi.

Filistin Kızılayı, Beyt Ummer beldesinde sağlık ekiplerinin bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenen 20 kişiye ve plastik mermiyle yaralanan 10 kişiye müdahale ettiğini açıkladı.

Beyt Ummer’de bir kişinin de gerçek mermiyle yaralandığını kaydeden Filistin Kızılayı, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, El-Arrub Mülteci Kampı girişinde de yoğun gazdan etkilenen üç kişiye ilk yardımda bulunulduğunu söyledi.

Yerleşimle Mücadele Halk Komitesi’nin Beyt Ummer’deki sözcüsü Muhammed Avad, Filistinlilerden birinin şehit Halid İhlil’in cenaze töreni sırasında gerçek mermiyle sağ bacağından yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Avad, Filistinli gençlerin karşılık vererek araçlarını taşlamaları sonucu işgal güçlerinden de iki askerin yaralandığını belirterek, işgal güçlerinin cenaze törenine katılanlara göz yaşartıcı bomba, plastik mermi ve gerçek mermi ile saldırdığını söyledi.