Siyonistlerle Çatışmaya Giren FİLİSTİNLİ GENÇ ŞEHİT OLDU

Quds Press Haber Ajansı, Arap kılığına giren işgal askerlerinden bir grubun Ramallah’ta bir eve baskın düzenlediğini, baskın sırasında çatışma sesleri duyulduğunu, daha sonra işgal güçlerinin bölgeden ayrıldığını, evde kan izleri ve mermi kovanları bulunduğunu bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre ise, Ramallah kentine sabah saatlerinde baskın düzenleyen İsrail güçleri, birkaç aydır Siyonistlerce aranan Filistinli Aktivist olan Basil el-Arac isimli 31 yaşındaki Filistinliyi şehit etti. Yediot Ahranot da şehit gencin Beytlahim’in batısındaki El-Velce köyünden olduğunu söyledi.

GÖZAT  Bahr: Şehitlerimiz ZAFERİN HARİTASINI Çiziyor

Siyonist İsrail ordusu ise bir Filistinlinin Ramallah girişi yakınlarında İsrail güçlerine ateş açtığı gerekçesiyle vurularak öldürüldüğünü açıkladı. Olayda İsrail tarafından ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

İsrail polisinden yapılan açıklamada da “Öldürülen Filistinlinin İsrail hedeflerine saldırı planlayan bir hücrenin liderliğini yaptığı gerekçesiyle arandığı, çatışmanın yaşandığı mekanda iki tüfek bulunduğu” ileri sürüldü.

GÖZAT  Siyonist İsrail Yine Gazze'ye Saldırdı: 2 Şehit

Açıklamada ayrıca İsrail güçlerine taş atan Filistinlilere, askerlerin ateşle karşılık verdiği olayda 2 kişinin yaralandığı aktarıldı.

Görgü tanıkları ise İsrail güçlerinin Ramallah’ta bir Filistinlinin evini kuşattığını, olayın yaşandığı bölgeden çatışma seslerinin duyulduğunu anlattı.
İsrail askerlerinin çekilmesinin ardından evde büyük tahribat olduğu ve yerlerde kan izleri görüldüğü kaydedildi.