Siyonistlerin Yeni Yöntemi: TURİZM İŞGALİ

İşgal rejiminde yayınlanan haftalık Iroshalim Gazetesi verdiği haberde, işgal altındaki Kudüs’te faaliyet gösteren Planlama ve İnşaat Bölge Komitesine Kudüs’ün Zeytun Dağı bölgesinin turistik bölge yapılmasıyla ilgili projenin teslim edildiğini yazdı.

Filistin topraklarının en güzel yerlerine göz diken ve parça parça gasp eden işgal rejimi Filistinlilerin bu toprakları kullanmalarına, buralardan istifade etmelerine ve inşaat yapmalarına izin vermiyor.

3,6 kilometre uzunluğunda bir alanı kapsayan proje ile Zeytun Dağı’na yakın dağlar üzerinde kurulan işgal rejimi üniversitesi arasında bağlantı kurulması ön görülürken, bölge turistleri ağırlayacak şekilde yapılacak. Burada araç parkından, lokantalara, bilet satış ofislerinden, kahvehanelere kadar bir dizi dükkân ve işyerinin açılması planlanıyor.

İşgal altındaki Kudüs’ün demografik yapısını değiştirmeyi önemsediği kadar coğrafi ve İslami kimliğini de değiştirmek isteyen işgal rejimi değişik isimler altında şehri tamamen Yahudileştirmek istiyor.

Kudüs’ü Geliştirme İdaresi, Kudüs Belediyesi ve işgal hükümetindeki ilgili bakanlığın iştirakiyle, Zeytun Dağı’ndan başlayıp Kudüs’ün Eski Belde surlarına kadar uzanacak olan projenin 25 milyon Şikel’e mal olması bekleniyor.