Siyonistlerden ARAKİB Köyünde 144. Kez YIKIM

Siyonist işgal yönetimine ait iş araçları sabah Filistin’in Nakab bölgesinde bulunan El-Arakib köyünü 144. kez yıktı.

Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre işgal güçlerinin himayesindeki iş araçları bugün sabah El-Arakib köyünü bastı ve ahalisini zorla tahliye ederek evlerini yıktı.

El-Arakib köyü ahalisi köylerinin sürekli yıkılma tehdidiyle karşı karşıya olması sebebiyle evlerini sac, tahta ve naylon gibi maddelerle yapıyor veya çadır kuruyorlar.

Siyonist işgal yönetimi köyün kurulduğu arazinin işgal devletine ait olduğu iddiasıyla 27 Temmuz 2010 tarihinden bu yana bu köyü 144 kez yıktı.

Bundan önceki yani 143. yıkım işlemi 16 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilmişti.

İşgal yönetimi bu köyü sürekli yıkarak ahalisini bıktırmaya, ümitsiz bırakmaya ve göçe zorlamaya çalışıyor.

Köy ahalisi ise işgal rejiminin bütün baskılarına rağmen köylerini terk etmemekte ısrar ediyor, her yıkım işleminden sonra yine evlerini ve çadırlarını kurarak orada yaşamaya devam ediyor ve işgal yönetiminin kendilerini göçe zorlama planını boşa çıkarmaya çalışıyor.

İşgal yönetimi onları zorlamak için tarım arazilerine de zarar veriyor, ürünlerini tahrip ediyor ve ruhsatsız ev inşa ettikleri iddiasıyla para cezaları veriyor.

Siyonist işgal yönetimi 1949’da Filistin’in önemli bir kısmını oluşturan Nakab bölgesini işgal ettiğinde El-Arakib köyü bu bölgede bulunan 45 Arap köyünden biriydi. Fakat işgalciler bu köyü tanımadıklarını ileri sürerek yıkıyorlar. Yasaya aykırı kurulduğunu ileri sürerek bütün hizmetlerden yoksun bırakıyorlar.