Siyonistlerden 1’i ÇOCUK 6 Kişiye GÖZALTI

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, işgal güçleri Kudüs’ün Eski Belde semti El-Vad Caddesi’nde Mustafa Ebu İsnine ve Alâ Necib’i darp ettikten sonra gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin dün akşam ayrıca Kalkiliya’nın doğusundaki Ceyus beldesinde 16 yaşındaki Mazin Muhammed Harişe’yi gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçleri Cenin’in doğusundaki Kefirat köyünde 21 yaşındaki Atıf Faris isimli genci ailesinin evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin kentinin Doğu Mahallesi sakinlerinden iki genci de gözaltına aldığı kaydedildi.

Filistinli gençlerin işgal güçlerince gözaltına alındıkları sırada Es-Suceytat çalılıklarında bulundukları ifade edildi.

İşgal güçleri çalılıklara sürpriz bir baskın düzenledi. Kaynaklar, işgal güçlerinin Hadi Hamayise ve Ethem El-Kadi’yi gözaltına aldığını ve Filistinli gençlerin götürüldükleri yerin henüz öğrenilemediğini bildirdi.

Kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin bölgede arama yaptığını ve kentin çevre yolu üzerine geçici barikat kurduğunu söyledi.