Siyonistler: Türkiye, İsrail İçin Tehdit Değil!

INSS’nin, Türkiye ile ilgili dikkat çeken ifadelerinin yer aldığı 2021 yılına dair hazırladığı raporunda İsrail rejimine yeni bir yol haritası sunuldu.

Siyonist İsrail’in önemli kurumlarından olan İsrail Ulusal Güvenlik Araştırmaları Enstitüsü’nün (INSS) 2021 yılına dair hazırladığı ve İsrail rejimi Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’e sunduğu raporda dikkat çeken detaylar yer aldı.

Bu bağlamda söz konusu raporda Türkiye ile ilişkilerin düzeltilmesinden ekonomik ilişkilerin sağlamlığına, karşılıklı büyükelçi atamalarına kadar birçok önemli nokta bulunuyor.

Türkiye, Askeri Tehdit Değil…

INSS’nin 2021 yılına yönelik raporunda Türkiye ile İsrail rejimi arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlülüğüne de vurgu yapılırken Ankara’nın İsrail karşıtı politikalarına rağmen Türkiye’nin İsrail için bir askeri tehdit olmadığı dile getirildi.

“Politika önerileri” başlığı altında yer alan bölümde İsrail rejimi hükümetine Türkiye ile ilişkilerin iyileştirilmesi tavsiye edildi. Bu doğrultuda İsrail’in son süreçte kimi Arap ülkeleriyle gerçekleştirdiği “normalleşme” anlaşmalarına atıfta bulunularak söz konusu çalışmanın daha da geliştirilmesi gerektiği belirtildi.

Raporda Ankara’nın İsrail rejimine büyükelçi atamak istediği yönündeki haberler doğrulanırken İsrail’in de hızlı bir şekilde Türkiye’ye büyükelçi ataması gerektiği ifade edildi. Söz konusu raporda, “Bu koşullarda Kudüs, en hızlı şekilde Türkiye’ye büyükelçi atamalı” denildi.

Söz konusu raporda, Siyonist Rejim ile Türkiye yönetimi arasındaki ilişkilerin daha fazla kötüleşmesine izin verilmemesi gerektiği kaydedildi.