Siyonistler KUDÜS’ün İşgal Yıldönümünü KUTLUYOR

Siyonist işgal rejiminin ışıklandırmada işgal rejiminde Yahudileştirme sembolü olan Davud Yıldızını yansıtması dikkat çekti.

Kaynaklarda “Siyonist rejimde Kudüs şehrini işgal edişinin ellinci yıldönümü etkinlikleri için birkaç gündür hazırlık yapılıyor. İşgal rejimi şehrin birçok noktasında törenler yapmak istiyor. Bu mekanlar arasında Kudüs’ün Şeyh Cerrah (Tel Ez-Zehira ve Lefta köyü ile işgal rejimi parlamentosu Knesset ve Ortodoks Kilisesinin toprakları da yer alıyor” ifadeleri yer aldı.

GÖZAT  Hamas'ın 29. Kuruluş Kutlamasına 100 Bin Gazzeli Katıldı

Kudüslü aktivist Fadi Mitvar yaptığı açıklamada, işgal rejiminin yaptığı bu çalışmaların gövde gösterisi niteliğinde olduğunu, şehri ziyaret eden yabancı insanlara bu şehirde ikamet eden asıl insanların olmadığı, kentte sadece Yahudilerin olduğu ve şehrin de İsrail şehri olduğu imajını vermek istediğini belirterek, işgalcinin şehri Yahudileştirme girişimlerinin Kudüs’teki İslami kimliği yok etmeyi amaçladığını söyledi.

GÖZAT  HAMAS: İşgale Karşı Tek Yol SİLAHLI DİRENİŞ

Yahudiliğe Karşı Kudüs Heyeti Başkanı Nasır Hedmi ise yaptığı değerlendirmede işgal rejiminin şehrin Yahudi kimliğini ortaya koymak için bütün imkanlarını seferber ettiğini, bütün dünyaya Kudüs’ün başkenti olduğu mesajı vermek istediğini, işgal rejiminin Kudüs’ün ne doğusunda ne de batısında Filistinlilerin hakkını hiçbir zaman kabul etmeyeceği gibi Filistin’de bile hakkının olduğunu kabul etmeyeceğini ifade etti.