SİYONİST Güçler, KUDÜS’te 5 Kişiyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri işgal altındaki Kudüs kentinde en az beş Filistinliyi gözaltına aldı ve birçok kişiyi de darp etti.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan çatışmalar sırasında işgal güçleri Filistinlilere saldırdı ve üzerlerine göz yaşartıcı bomba yağdırdı.

İşgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa yakınlarındaki Eski Belde semti Akabetu Derviş Mahallesi’nde El-Halebi ailesine ait evi işgal etmelerinin ardından patlak verdiği kaydedildi.

İşgal rejiminin Kudüs’ü Yahudileştirme ve demografisini değiştirme planları çerçevesinde Yahudi yerleşimcilerin satın aldıklarını iddia ederek Filistinlilere ait evlere el koydukları belirtildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da ve Kudüs’te terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.