Siyonistler Korku İçinde – Yeni Sığınaklar Yapılıyor

Siyonist rejim medyası, siyonist rejim savaş bakanlığının direnişin saldırılarından duyulduğu endişe nedeni ile Lübnan sınırında binlerce güçlü sığınak yapma kararı aldığını duyurdu.

İşgal topraklarında yayın yapan Goals radyosu haberi yayınlayarak, Lübnan sınır bölgelerinde binlerce sığınağın inşası ve montajı, Hizbullah ile savaş riskinin arttığını gösterdiğini belirtti.

Geçen ay işgal rejimi  ‘İsrail’ ordusu, Hizbullah füzelerinin Hayfa’daki kimyasal tesislere isabet etmesinden duyduğu endişe neden ile olası bir savaşı simüle etme niyetini açıklamıştı.

Siyonist rejim, işgal altındaki Filistin’in derinliklerine binlerce Hizbullah füzesinin fırlatılması korkusuyla “Rafaim” adlı gizli bir askeri birlik kurmak çalışmalarına başlamıştı.

Maariv gazetesi de bu yılkı savaşın 2006 yılı savaşı ile başlıca farkının Hizbullah’ın artık nokta vuruş yapan füzeleri olduğunu, gelecek çatışmalarda bunun çok önemli olduğunu belirtti.

İşgal rejimi ordusunun Hayfa ve Aşdod limanlarının Hizbullah’ın stratejik hedefleri olduğunu düşündüğünü belirten Maariv gazetesi, “2006 yılındaki savaşla şu andaki durum arasındaki en temel fark, Hizbullah’ın artık hedefini nokta hassasiyetiyle vuran yüksek isabete sahip füzelere sahip ve bu da bir sonraki savaşta çok önemli bir konu” yorumunu yaptı.

Walla sitesi Lübnan’a karşı 2006 savaşından sonra geçen 15 yılda Hizbullah’ın çok ilerlediğini, öyle ki yapılan tahminlere göre Hizbullah füze cephaneliklerinde, 15 ila 700 km menzile sahip füzeler, 200 km menzile sahip güdümlü füzeler ve 400 km’ye kadar uçuş gücüne sahip İHA’lar bulunduğunu duyurdu.