Siyonistler: İsrail Kabinesi, İran’a Karşı Acilen Kurulmalı

Siyonist Kanal12 televizyonunun siyasî analisti Dana Fayes, rejimin, hükümetin kurulması ve milli birliğin sağlanması için uygun güvenlik durumunun teminine ihtiyaç duyduğuna değinerek, her türlü saldırı için hazırlıklı olmak gerektiğini söyledi.

Analist şunları da ifade etti: Netanyahu, İsrail’in hükümet kurmak için ihtiyaç duyduğu kalıcı güvenlik durumuna en kısa sürede geçmeye çalışmaktadır. Ancak İsrail’in siyasî ve güvenlik istikrarından bahseden tek kişi, başbakan değil. İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin de geçtiğimiz gün Knesset’in 22. Döneminin başlaması münasebetiyle yaptığı konuşmasında milli birlik ve hükümetin kurulması için kalıcı güvenliğin bir an önce sağlanmasının zorunluluğuna vurgu yaptı.

Görünen o ki İsrail’in her türlü saldırı ihtimaline karşın güvenliği sağlamadaki bu telaşı, Fars Körfezi’nde yaşanabilecek muhteme İran saldırısından kaynaklanıyor. Özellikle de İran Amerika’ya ait İHA’yı imha etmiş, Fars Körfezindeki petrol gemilerini hedef almış ve uluslararası toplumun tepki göstermediği Aramco saldırısını gerçekleştirmişken…

Siyonist İsrailli yetkililer İran’ın İsrail hedeflerine saldırırken gücünden uluslararası düzeyde faydalanacağını düşünüyor. Tüm bunlarla birlikte, İran’ın İsrail’deki hedefleri İHA’lar kullanarak vurması da mümkünken Netanyahu, İsrail’in hazırlık için pahalı askerî teçhizata ihtiyacı olduğunu beyan eden bir konuşma yapmıştır. Netanyahu, güvenlik ile ilgili önemli bir olayın yaşanabilme ihtimalini kavramış durumda. Öyle ki tüm kartları oynayarak siyasî partilerin ve siyasî aktörlerin hepsini hükümet kurulması için ittifaka zorlayabilir. Netanyahu işte bu yüzden, Rivlin’den hükümet kurma izni almak için acele etmedi.